Neuvážené rozhodnutie

Autor: Ivana Kovacikova | 9.3.2011 o 12:22 | (upravené 9.3.2011 o 23:47) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  88x

,,Budeš tá najlepšia mama na svete!Veľmi ťa milujem.``    Sedela som s Andreou na terase pri studenej kole, vonku bolo asi milión stupňov a okolo nás sa prechádzali šťastné páriky s detičkami, keď mi zapípal mobil. Zvuk prichádzajúcej správy zodvihol môj zrak od dláždeného chodníka a zastal na Andreinej tvári. ,,Je to on?“ Len som prikývla.

  V ten deň som mala pocit, že po pol roku s Viktorom asi nie som šťastná. Len som nevedela prečo. Robil pre mňa všetko, staral sa, vybavoval, denne mi volal a písal, stretával sa s mojimi rodičmi, zatiaľ čo ja som si užívala zahraničný pobyt obklopená nádhernými, čokoládovými, brazílskymi, mužskými telami a jediné, čo ma zaujímalo bolo to, kedy deti konečne zaspia a ja budem môcť ísť na salsu.

 

 ,,Nerob to, veď on ťa miluje, je na tebe závislí..." , radila mi vtedy moja najlepšia kamarátka. Keby som vedela, ako to dopadne, nikdy by som to neurobila. Ale   vysvetlite to mladej a salsuchtivej, ktorá sa práve vrátila z veľkomesta...Vzala som do ruky telefón a naťukala na displej niečo v zmysle :,,Pravá láska asi nie je pre mňa,..." Odoslala som a zvyšok dňa a celú noc som preplakala. Keď som sa druhé ráno zobudila v posteli vedľa Andrei, ktorá sa smutne pozerala na moje spuchnuté oči a trpiteľský výraz, pochopila som, že včera som to prehnala nie len s rozhodovaním, ale aj s obľúbeným drinkom. Asi som si potrebovala vyliečiť ranu, ktorú som si sama spôsobila.

 V to ráno, keď som sa zobudila bez neho, som pochopila, že to tak nechcem a aj napriek všetkému, čo som mu včera mojou nerozvážnosťou spôsobila, ho chcem naspäť. Vedľa mňa v tej chvíli zazvonil mobil a prišla mi odpoveď, na moje ,,...ja ťa stále milujem...", že je práve na horách, ale večer sa stretneme. Pochopila som, že s mužom, ktorý je o desať rokov starší, sa neradno zahrávať...

   Sedela som na terase v podniku už o hodinu skôr, ako sme sa mali stretnúť, vedľa mňa Andrea, ktorá mi pevne držala moju spotenú ruku a chlácholila ma slovami, že ak ma naozaj miluje tak, ako hovoril, vráti sa ku mne. Vypila som len džús, aby som mala čistú hlavu, vypočula si pár hrejivých songov od Müllera a prišiel. Aďa sa taktne zodvihla a išla za kamarátmi a keď si Viktor ku mne sadol, cítila som len to, že ho milujem a chcem s ním stráviť zvyšok života.

 

 To, že moje ospravedlnenie prijal, je jasné. Že ma miloval viacej, ako kohokoľvek iného, tiež netreba vysvetľovať. Ale dôležité je to, že sa v ňom niečo v ten moment zlomilo, celý náš vzťah sa zmenil. Aj keď sme dodnes spolu. Ale za akú cenu? V žalúdku mi rastie hrča pri pomyslení na ďalšie dni, ktoré sme od tohto večera spolu strávili. Či som vtedy urobila dobre, alebo zle, posúďte vy. Ja to už dnes viem! Viem aj to, prečo som toľko bojovala a či to stálo za to...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ak si kúpite kuracinu v Tescu, môže vás zastaviť esbéeskár

V niektorých predajniach dáva Tesco bezpečnostné prvky aj na mäso.


Už ste čítali?